SV-Viceversa

Informatie over uiterlijke verzorging en medische hulp

Een versleten knie? Wellicht is een knieprothese nodig!

knieprothese

Een prothese duidt op het kunstmatig vervangen of verbeteren van een bepaald lichaamsdeel. Vaak gaat het in de praktijk om gewrichtsprothese,s maar ook van organen zijn protheses beschikbaar. De prothese die wellicht het vaakst wordt benut is de knieprothese. Logisch natuurlijk, want knieën krijgen het tijdens een mensenleven vaak zwaar te verduren. Vooral bij mensen van een wat hogere leeftijd kunnen de knieën op een gegeven moment ‘op’ raken. Als je knie dusdanig versleten is, dan herken je dat aan het feit dat je bij het geringste contact al pijn kunt ervaren. Ook wordt lopen en lang staan al snel veel pijnlijker dan je zou mogen verwachten. Een knieprothese is dan zeker niet iets overbodigs meer.

knieprothese

Welke voordelen bieden knieprotheses?

Het ultieme voordeel van het ‘vervangen’ van een versleten knie door een knieprothese is uiteraard dat je uiteindelijk weer mobieler wordt. Wandelen, fietsen, lopen en staan; het wordt allemaal weer een stuk eenvoudiger, want pijn zul je niet of nauwelijks meer voelen. Dat betekent dat je je werk weer gewoon kunt oppakken en ook dat je weer meer kunt deelnemen aan sociale of sportieve activiteiten. De volledige kwaliteit van je leven gaat er kortom sterk op vooruit. Deze voordelen heb je natuurlijk wel alleen als je een prothese hebt die perfect om je knie past en als de operatie uitstekend is uitgevoerd. Zorg er dus altijd voor dat je je laat opereren in een kliniek die een grote staat van dienst heeft op dit gebied.

knieprothese